Blog > Komentarze do wpisu
Nieustraszeni pogromcy wampirów?

Matka została dzis sama na włościach, bo MiaUżon był uprzejmy oddalić się na wycieczkę do Lwowa. Na całe pięć dni. Matka zielenieje z zazdrości, ale ma widoki na to samo miasto w czerwcu, więc spokojnie sobie czeka.
- Pamiętaj, że Maryśka ma w środę fotografa w szkole! - Przypomniał wczoraj MiaUżon po powrocie z wywiadówki. Krzywdy nie miał, Matka dziś była w gimnazjum u Potwora. Nie, nie na jakiejś banalnje wywiadówce. Na zebraniu plenarnym! No kupa śmiechu. To tak jak Klinika Włosa zamiast zakładu fryzjerskiego.
-  Pamiętam - jęknęła Matka i poszła wybrać Potworkowi odpowiednią podkoszulkę. Jedyną bez skazy była niebieska z sześcioręczną babą, a w każdej łapie trupia czaszka. No poezja w spadku po Janeczce.
- Ty się w tej szkole rozbierasz z bluzy, czy nie? - Zapytała przezornie Matka, bo Potworek pół godziny szuka zwykle podkoszulki, wybiera najbardziej wypasioną, po czym chodzi w barchanowej bluzie i nawet rąbka tej podkoszulki w szkole nie wystawi.
- Nooooo... - Maryśka obróciła oczkami z niejakim wysiłkiem technicznym. Aaaa, starzejemy się! - Czasem zdejmuję, czasem nie!
No Matka rzecz jasna nie wiedziała, że tak jest!
- To zdejmij do tego zdjęcia, uczesz grzywkę i może rozpuść włosy. - Poradziła.
Potworek zniknął w czeluściach szkoły, a Matka pojechała załatwiać papiery na kolejny awans zawodowy, którego zapewne nie zakończy, bo poleci z jednej szkoły od września i nie będzie miała połówki etatu. Nawet pisać jej sie nie chce o tym na razie. Dość, że kompletnie zrerana wpadła po sześciu godzinach w urzędach do domu, przebrała się i pognała na wywiadówkę umieściwszy uprzednio Potwory na godzinkę u Babci.
- Zdjęcia były? - Zapytała tkwiąc w korku. Matki metropolia na skutek wykorzystywania funduszy unijnych, tudzież innych, zamieniła się rok temu w plac budowy i naprawy dróg, więc Matka drogę do szkoły pokonuje nie w piętnaście, ale w czterdzieści pięć minut. Jak dobrze idzie.
- Były! - Kiwnął głową Potworek.
- Do legitymacji zrobiłaś? - Matka musi nareszcie wyrobić Maryśce legitymację szkolną, w końcu druga klasa!
- Zrobiłam. I towarzyskie, i zbiorowe.
- Za żadne towarzyskie nie płacę! - Matka uprzedzała Potworka, że nic z tego. Zaraz Potwór ma też zdjęcia, a na podręczniki pękło ponad 1000zł.
- Wieeeeeeem... -Zahuczał Potworek posępnie i zaraz mu się przypomniało - A pani to się nie zgodziła na takie fajne zdjęcie zbiorowe!!!
Matce stanęły przed oczami wszelkie zdjęcia zbiorowe Janeczki. A to wielki motocykl i cała klasa na siedzeniu, a to jakas rakieta, czy inny diabeł. Nawet niezłe były.
- A jakie ono miało być? - Zainteresowała się.
- Wampiry!!! - Załkała Maryśka z żalem.
- Wam-pi-ry? - Skrzywiła się z obrzydzeniem Matka. _ No ja się wcale pani nie dziwię, że nie chciała wampirów!!!
- No tak! - Zamachał płetwami Potworek. - Ale teraz będą jacyś głupi raperzy!
- Oj, na pewno nie bedzie źle! - Pocieszyła Matka Maryśkę.
- Wcale nie! - Potworek nie ustępował. - Tylko do wampirów była okazja!!!
Matka okazję to miała właśnie teraz, całkiem niepowtarzalną -  skręcić w ulicę do Babci, z czego skorzystała.
- Jaka znowu okazja? - Burknęła, bo wylazł jej ktoś na zebrę w ostatniej chwili.
- Napisane było... - Chlipnął Potworek z rozpaczą  - ... napisane było pod zdjęciem: "Na życzenie bezpłatnie dodajemy KŁY!

środa, 15 września 2010, mattkapolka

Polecane wpisy

Komentarze
szukamzyjepragne
2010/09/16 14:09:48
taki zawód dziecku zrobić, no w końcu kły to są do zdjęć najważniejsze :)
-
2010/09/16 14:11:58
boskie :-)
-
2010/09/17 13:21:44
Właśnie leci MAMA Genesis na Trójce.
Do końca życia zapamiętam tę piosenkę dzięki Matce, Potworkowi i konkursie :)
-
2010/09/18 21:42:42
tiaaa, no pozbawić dziecko możliwości bezpłatnych kłów... bieda...
-
2010/09/25 18:37:59
Kocham szkolne zdjecia....
Raz dostalam dziecko w formie zawieszek na choinke.....
Matko Polko,mam dwa pytania:co to za gra na tym dotykowym ekranie jest?
I drugie:jakim aparatem robisz zdjecia ,i co o nim dobrego i zlego mozesz powiedziec.
Pozdrawiam cieplutko
-
mattkapolka
2010/09/26 10:25:00
e-pol_cia, Potwory zeznają, że nie nie wiedzą jaka to gra, ale sprawa jest prosta - to gra systemowa, która jest w komputerach z Windowsem 7. Nie sprawdzę teraz, bo siedzę przed XP. Natomiast aparat to Kodak P880, dość leciwy już, ale naprawdę zacny. Powinien mieć następców, choć przyznam , że nie jestem w temacie od dawna.
-
mattkapolka
2010/09/26 16:19:49
e-pol_cia, już mam nazwe gry, Potwór zapodał: Microsoft Garden Pond
-
2010/09/26 22:12:06
Dzieki bardzo.!
-
2010/10/02 00:07:26
Ja też mam ,,7-mkę'' i donoszę, że MS Garden Pond'a NIE MA WŚRÓD SYSTEMOWYCH GIER DOSTARCZANYCH RAZEM Z OS-em!! Znaczy mam na myśli te w grupie Start -- Wszystkie programy -- Gry. Tam są:
- Szachy Titans (Chess Titans)
- Wolne komórki (FreeCell)
- gry internetowe:
* Backgammon
* Piki
* Warcaby
- Kierki
- Mahjong Titans
- Pasjans
- PurplePlace
- Saper.
INNYCH NIE MA!!!!
-
2010/10/02 00:18:04
P.S. Jakoś mi ekran kompa na fotce nie wygląda na Sevena. Po pierwsze brak przycisku Start w lewym dolnym rogu ekranu, po drugie pasek zadań wygląda ja w ,,XP-eku'' lub VIscie (przyciski okiem teksatowo-graficzne - znaczy ikonka i nazwa okna) podczas gdy 7-mka grupuje i wyświetla tylko ikonki i Pasek zadań jest wyższy (szerszy). Proszę mi wierzyć, znam się na OS-ach poza tym sama mam Sevena.
-
mattkapolka
2010/10/03 21:33:43
Agata - no zmartwię Cię. Poszłam do komputera strzelić go w papę, że on nie jest Win 7, ale on jest! Pisze mi o tym na każdym kroku. Coś tam, że 7 i Premium. Jak sie zamyka, to tez mi o tym uprzejmie donosi. Może oni sukcesywnie go ulepszają i dodają gry? Bo to jest typowa wersja sklepowa, pudło było zaplombowane, nikt do niego nie zaglądał i nic nie dodawał. A 7 jest na bank, bo przecież ja, alnalogowy człek, nic nie mogę w tym komputerze znaleźć. U mnie przesiadanie się z wersji na wersję trwa akurat tyle, co wyprodukowanie nowej. Przestałam nadążać.